kultur-okul

Kültür Okulları Bursa Kestel’de faaliyet gösteren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve anadolu lisesi okul türlerinde hizmet veren bir eğitim kurumudur. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğretime başlamış, velilerimizin yoğun ilgisi ve kurucumuzun gayretiyle güzel işler başarmış ve bugün Bursa’nın en başarılı okullarından birisi olmuştur.
Bugün 360 öğrencisi ve alanında uzman, genç, dinamik öğretmen kadrosu ile eğitim – öğretime devam eden okulumuz bir aile sıcaklığı ile öğrencilerini kucaklamakta,
“Hedeflerin Gerçekleştiği Yer” sloganıyla hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

Kestel Kültür Okulları; 5000 m2 alana sahip kampüsü, modern ve ergonomik derslikleri ile eğitim ve öğretimin yalnızca sınıf ortamında kalmaması gerektiğine inanan anlayışı benimseyerek geniş öğrenme ve aktivite alanları ile öğrencilerine bilim, sanat ve spor alanlarında yeteneklerini başarılı bir ürüne dönüştürmeleri için gerekli donanımı sağlamakta ve öğrencilerine kendilerini ve sınırlarını keşfedebilecekleri imkânlar sunmaktadır.

Öğrencilerimizin sadece zihinsel yönden değil aynı zamanda bedensel yönden de gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Bu amaca hizmet etmek üzere basketbol, voleybol ve futbol sahalarımız; badminton ve masa tenisi oyun alanlarımız mevcuttur.

Tüm hijyen şartlarının sağlandığı beslenme dostu yemekhanemizde ve okul kantinimizde sağlıklı yiyeceklerle beslenen öğrencilerimiz öz güveni yüksek bireyler olarak yetişmektedir.

kultur-okul

Yoğun İngilizce ders saatleri ve uygulanan kurs sistemiyle öğrencilerine en iyi şekilde ek dil eğitimi sunmaktadır. Kestel Kültür Okulları eTwinning projelerinde, işbirliklerinde, etkinliklerde, mesleki gelişim süreçlerinde veya diğer eTwinning faaliyetlerinde yer almış, Avrupa Kalite Etiketi kazanmıştır. Ortaokulda uygulanan haftalık programlara ek olarak, eksik tamamlama programları ve LGS hazırlık kurslarıyla öğrencilerimiz yoğun bir akademik programla liseye sağlam bir temel oluşturmakta ve uluslararası(URFODU) sınavlara hazırlanmaktadırlar. Akademik eğitimin yanında yürütülen kulüp, takım ve proje çalışmalarıyla bütüncül olarak gelişimleri desteklenmektedir. Kestel Kültür Ortaokulu LGS’de her yıl artan bireysel ve kitlesel başarısıyla nitelikli liselere başarılı öğrenciler kazandırmaktadır.
2019-2020 eğitim öğretim yılında Galatasaray Lisesi’ne öğrenci yerleştirmiş, 2022-2023 eğitim öğretim yılında ise Türkiye birincisi çıkartmış ve yine Galatasaray Lisesi’ne öğrenci göndermiştir. İki öğrencimiz Amerikan Robert Koleji’nden %100 burs kazanmıştır. Bir öğrencimiz bir yanlış yaparak Bursa İMKB Fen Lisesine yerleşmiştir. Bununla birlikte 13 öğrencimiz Bursa’da nitelikli okullara girmeye hak kazanmıştır.

Eğitimde gelişime ve değişime öncülük eden okulumuzda öğrencilerimizin her anını verimli bir şekilde geçirebilmesi için zekâ oyunu oynama alanlarımız bulunmaktadır. Öte yandan öğrencilerimize her türlü kaynaktan diledikleri zaman yararlanabilecekleri, zengin kaynak çeşitliliğine sahip kütüphanemiz ile de mutlu ve güvenli bir eğitim ortamı sunuyoruz.

Bilimsel, teknolojik, kültürel gereksinimler doğrultusunda nitelikli bir eğitim sunan okulumuzda rehberlik faaliyetlerini de en etkili şekilde yürütmeye gayret gösteriyoruz. Rehberlik servisimizin öncülüğünde öğrencilerimizi daha iyi tanıyabilmek için düzenli görüşmeler gerçekleştiriyor, veli toplantılarımız sayesinde velilerimizle iş birliği yapma fırsatı yakalıyoruz. Okulumuz sekizinci sınıf öğrencilerine ortak sınavlar öncesinde test çözme teknikleri ve sınav kaygısını gidermeye yönelik seminerler veriyor, lise tercihlerine şekil verme amacıyla da liselere geziler düzenliyoruz.

Kestel Kültür Okulları, uluslararası bir bilinçle insanlık yararına çalışan, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan, toplumsal sorumluluklarının bilincinde, katılımcı, birlikte çalışmanın önemini kavramış bireyler yetiştirip öğretmen, veli ve diğer tüm paydaşlarıyla birlikte sürekli gelişim içinde bulunmayı amaç edinmiştir.

Yeni eğitim-öğretim yılına tüm birimlerimiz ve eğitim kadromuz ile hazırız. Sizleri de bu güzel imkânlardan yararlanmak ve Kestel Kültür Okulları ailesine katılmak üzereokulumuza bekliyoruz.